Z PODWÓRKA NA STADION

W dniu 10 października 2016r. na obiekcie sportowym „Orlik” w Wierzbnej uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Turniej rozegrano w dwóch kategoriach U-10 i U-12, przystąpiło do niego3 drużyny z naszej gminy: Pawłosiów, Cieszacin Wielki i gospodarz, czyli Wierzbna. Po uroczystym otwarciu zawodów, zawodnicy przystąpili do gry.

W kategorii U-10 uczniowie trzeciej klasy naszej szkoły podstawowej, swój pierwszy mecz rozegrali z Cieszacinem Wielkim. Pomimo bardzo dobrej gry chłopców musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, ulegając rywalom 0:2. Kolejne spotkanie rozegrały ekipy z Wierzbnej i Cieszacina Wielkiego. Już w pierwszych minutach spotkania wiadomym było, że niespodzianki nie będzie, świetna gra ekipy z Cieszacina Wielkiego zakończyła  mecz wynikiem 0:4 dla gości, a tym samym zagwarantowała awans do kolejnego etapu. Ostatnie spotkanie reprezentanci naszej szkoły rozegrali z gospodarzami. Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje podbramkowe, jednak zakończył się on wynikiem 0:0. Co ostatecznie uplasowało nas na drugiej pozycji.

W kategorii U-12 nasi chłopcy w pierwszym meczu zmierzyli się z drużyną z Wierzbnej, był to emocjonujący mecz, pomimo dużej przewagi w posiadaniu piłki i wielu akcji pod bramką przeciwnika, nasza drużyna tylko zremisowała 1:1. Kolejne spotkanie rozegraliśmy z ekipą z Cieszacin Wielkiego, pokonując rywali 1:0. O naszym awansie do dalszego etapu rozgrywek miał zdecydować wynik spotkania Wierzbna – Cieszacin Wielki. Tutaj jednak było widać dominację drużyny gospodarzy, która pokonała gości 4:0 i ostatecznie pomimo nie przegranego meczu zajęliśmy druga pozycje, co oznaczało brak awansu do etapu powiatowego.

Dziękujemy naszym zawodnikom za grę i sportowego ducha walki. Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia na dalszych etapach.