Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie - zdobyty!

5 grudnia 2017 w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów „Szkoła Promująca Zdrowie”. Minister Edukacji Narodowej  Anna Zalewska przyznała to prestiżowe wyróżnienie kolejnym 36 szkołom należącym do sieci szkół promujących zdrowie w Polsce.  Przyznanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że nasza szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz jest wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć, będących  wynikiem wieloletniej i systematycznej pracy. Uroczystego wręczenia Krajowych Certyfikatów dokonała Agnieszka Ludwin, zastępca dyrektora w Departamencie Wychowania i Kształcenia Integracyjnego. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że udział szkoły w programie oraz zaangażowanie uczniów i nauczycieli w jego realizację przynosi oczekiwane efekty, pogratulowała wszystkim laureatom otrzymania wyróżnienia i odczytała list od Marzeny Machałek – sekretarza stanu MEN, skierowany do nagrodzonych szkół.

To zaszczytne wyróżnienie otrzymały szkoły z 11 województw: łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego,  śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Dołączyły one do grona 210 szkół, które posiadają Krajowy Certyfikat.

Program Szkoła Promująca Zdrowie realizowany jest w Polsce od 1991 r. Koncentruje się na promowaniu zdrowego stylu życia. Ten ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę szkoły. Udział w programie Szkoła Promująca Zdrowie jest dobrowolną inicjatywą szkoły.

Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie - został odebrany przez szkolnego koordynatora – Beatę Ziembę oraz panią Martę Mikrut . To prestiżowe wyróżnienie jest  nie tylko potwierdzeniem pracy całej szkolnej społeczności i współpracy ze środowiskiem lokalnym, ale także zobowiązaniem  do podejmowania nowych wyzwań związanych z promowaniem zdrowia w naszej szkole.

Relacja z wydarzenia - link