PROMOCJA ZDROWIA

15 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia. W tym dniu przeprowadzono akcję „Owocowy Dzień”, a każdy uczeń był zobligowany do przyniesienia ulubionego owocu i zjedzenia go na przerwie śniadaniowej.

W ramach działań promocji zdrowia propagowano również właściwe relacje rówieśnicze i formy wspólnego spędzania czasu. Każdy zespół klasowy miał za zadanie zaprojektowanie i wykonanie plakatu. Grupy przedszkolne i klasy 1-3 szkoły podstawowej rysowały plakaty pt. „Ulubione zabawy w grupie”, natomiast pozostałe grupy pt. „Jestem Ja, Jesteś Ty, Jesteśmy My”.

Następnie starsi uczniowie klas od 4 do 8 uczestniczyli w klasowym seansie filmowym. Podczas pokazu wyświetlono bajkę terapeutyczną pt. „Smok życzeń”.