Dzień liczby π

14 marca 2016 roku w Instytucie Humanistycznym PWSET w Jarosławiu odbyły się uroczyste obchody Paj Daj  - Światowego Dnia liczby  π. Wzięli w nim udział  najmłodsi uczniowie szkół z Jarosławia i okolic, a wśród nich dzieci z   klas I –III naszej szkoły. O godz. 10.00  w auli  prof. Ewa Swoboda przedstawiła interaktywny wykład na temat użyteczności liczby Pi w naszym życiu.

Następnie w Laboratorium Pani π wszyscy uczestniczyli w warsztatach pt. „Zrobię, zrozumiem, zapamiętam” oraz „Matematyczne  planszówki” przeprowadzonych przez studentów uczelni . Dzieci miały   okazję do zabaw z liczbami oraz zagrania w gry logiczne.  W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs  na  „Największą liczbę  pisanek”. Nasi uczniowie wykonali ich 354, jednak to nie wystarczyło, aby wygrać konkurs (najlepsza szkoła miała ich ponad 1000). Pisanki można było podziwiać na specjalnie przygotowanej wystawie. Wszyscy uczestnicy nie tylko wzbogacili swoją wiedzę matematyczną, ale także wspaniale się bawili.