WYCIECZKA UCZNIÓW KL.1-3

Dnia 27 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Krosna. Pierwszym jej etapem był Żarnowiec, gdzie dzieci zwiedziły Muzeum Marii Konopnickiej. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat życia wybitnej poetki, obejrzeli historyczny dworek z XVIII wieku oraz pospacerowali po zabytkowym parku, który tworzy integralną część Muzeum. Drugim etapem wycieczki było zwiedzenie najstarszej na świecie kopalni ropy naftowej w Bóbrce.

Ostatnim etapem wycieczki do Krosna był pobyt w Centrum Dziedzictwa Szkła. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się procesowi produkcji szklanych przedmiotów metodą ręcznego formowania. Przewodnik nagrodził uważnie słuchających uczniów możliwością samodzielnego tworzenia szklanej dekoracji. Uczestnicy wycieczki obejrzeli również ekspozycje szklanych wyrobów. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci był udział w prezentacji zastosowania szkła w fizyce w laboratorium optycznym mieszczącym się pod rynkiem starego miasta.