11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uzyskanie niepodległości przez Polskę było możliwe dzięki temu, że państwa zaborcze: Austro-Węgry, Niemcy i Rosja przegrały wojnę.

Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada zostało przywrócone ustawą sejmową 15 lutego 1989 r. pod nazwą Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Dzień ten ponownie odzyskał należne mu miejsce.

W naszej szkole w przygotowanie obchodów kolejnej rocznicy zaangażowała się cała społeczność. Uczniowie z każdej klasy jak również przedszkolaki wykonały wybrane przez siebie piosenki o charakterze patriotycznym, wśród wykonanych utworów znalazły się m.in. "Przybyli ułani pod okienko", "Rozkwitały pąki białych róż", "Niepodległa Niepokorna".