Pomagamy Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci

W przedostatnim tygodniu listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły – dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego, klas II –III, rodzice, nauczyciele i pracownicy zaangażowali się  w akcję „Mikołajki tuż… tuż” niosąc pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. W ramach akcji zbierane były artykuły spożywcze, kosmetyki do pielęgnacji, pościel, ubrania, zabawki i słodycze dla podopiecznych hospicjum i ich rodzin. Pomimo trudności, ograniczeń związanych z pandemią i zdalnego nauczania udało się zebrać dość pokaźną ilość najpotrzebniejszych produktów. Akcję koordynowało Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką nauczycieli: W. Krakowskiej, A. Krakowskiej i M. Wilk – Koreckiej, a w pomoc włączyli się uczniowie klasy IV, którzy posortowali i zapakowali zebrane dary.

W dniu 25 listopada zostały one dostarczone do Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Za pomoc w transporcie dziękujemy P. Damianowi Koreckiemu.