V MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

W dniach 31 stycznia i 1 lutego 2020 r. w sali sportowej przy SP Nr 1 w Pruchniku miał miejsce V Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika. Organizatorami turnieju byli: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku, Urząd Miejski w Pruchniku i UKS Jedynka Pruchnik. Swoim patronatem imprezę objął Starosta Jarosławski. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: 2007 i młodsze i 2005 i młodsze. W turnieju wystąpiło 11 drużyn z 8 klubów sportowych. Mecze były zacięte i emocjonujące.

Puchary, medale i nagrody wręczali: Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Sekretarz Urzędu Miejskiego w Pruchniku Robert Grządziel, Dyrektor CKSiT w Pruchniku Krzysztof Łuc i Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku Magdalena Długosz. W ceremonii otwarcia turnieju brał również udział Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak.

1 lutego w turnieju wystąpiło 5 drużyn: ZS Pawłosiów, UKS Jedynka  Pruchnik, JKS Jarosław, ULKS Koliber Zarzecze, KS Weres Lubień Wielki.

Dziewczęta z naszej szkoły rozgrywały mecze w kategorii 2005 i młodsze.

Skład drużyny:

1. BOBOWICZ KATARZYNA
  2. BRZEZOWSKA KAMILA
  3. HARPULA URSZULA
  4. KŁOPOT MAJA
  5. KUPISZEWSKA PAULINA
  6. MACIĄGA OLIWIA
  7. MACIĄGA WERONIKA
  8. MORDARSKA NATALIA
  9. SIKORA MAJA
  10. WIKIERA KORNELIA

Prowadzący drużynę: ARKADIUSZ ZAWALSKI, JUSTYNA CIECHUŃ

Nasze dziewczęta dzielnie podjęły walkę i prezentując swoje umiejętności zajęły IV miejsce w Turnieju. Specjalne wyróżnienie otrzymały: Paulina Kupiszewska – uczennica klasy VII oraz Weronika Maciąga - uczennica klasy VIII.

Udział w turnieju dał naszym uczennicom możliwość porównania swoich umiejętności technicznych, przećwiczenia wcześniej wyuczonych rozwiązań taktycznych, sprawdzenia poziomu wytrzymałości, nawiązania nowych kontaktów z rówieśniczkami ze swojego powiatu, a także zawodniczkami z innego państwa oraz tzw. „ogrania się”, co może istotnie wpływać w przyszłości na reakcje stresowe podczas meczu, koncentrację na wykonywanym zadaniu, a także dać większą swobodę w grze.