JESIENNY WYJAZD DO JAROSŁAWIA

W piękny jesienny dzień 18 października uczniowie klas I-III  pojechali na wycieczkę do Jarosławia. Głównym celem wyjazdu był udział w spektaklu przygotowanym przez Katolicki Teatr Edukacyjny w Krakowie pt. „Pocahontas”, który był bajkową adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Przedstawienie odbyło się w JOKiS.

Główna bohaterka  zadziwiła i oczarowała wszystkich swoim wdziękiem, dobrocią  oraz ciekawością świata. W czasie konfliktu między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kieruje się głosem serca i znajduje sposób, aby osoby z dwóch różnych kultur mogły żyć razem w pokoju. Na scenie można było zobaczyć również przyjaciół Pocahontas i ich niesamowite perypetie.

Walorami przedstawienia były piękne kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja bohaterów, ciekawa scenografia, indiańska muzyka i taniec, a także wartka akcja i śmieszne dialogi. Ten pogodny, pełen dynamiki spektakl pokazał wszystkim widzom, że dobroć, uczciwość i odwaga pomagają zwyciężyć zło, osiągnąć szczęście, miłość i pokój. Przedstawienie dostarczyło   dzieciom również  wielu cennych doświadczeń teatralnych, radości oraz dobrej  wspólnej zabawy.

Przed spektaklem   uczniowie odbyli wycieczkę po Dworcu PKP w Jarosławiu, gdzie mieli okazję  zobaczyć  stację kolejową a w  niej kasy biletowe, poczekalnię, perony, rozkłady jazdy pociągów. Była również okazja do poznania różnych  pracowników kolei , sposobu korzystania z podróży pociągiem oraz zasad bezpieczeństwa podczas przebywania na dworcu.

Wycieczka była także okazją do  przypomnienia  zasad  bezpiecznego poruszania się po chodniku, przejścia przez jezdnię, utrwalenia  znajomość przepisów ruchu drogowego. Podczas przejścia przez miasto dzieci miały okazję zaobserwować  uroczysty przemarsz  wykładowców i studentów  Państwowej Akademii Nauk Stosowanych  w Jarosławiu w tradycyjnych strojach z  okazji jubileuszu  25 – lecia uczelni i uroczystej inauguracji roku akademickiego. Wyjazd nie tylko wzbogacił wiedzę i umiejętności, ale  dostarczył dzieciom bardzo wielu wrażeń.