SUKCES W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Uczniowie klasy I - Andrzej Krakowski oraz Malwina Kłopot zdobyli I miejsce w ogólnopolskim, bajkowym konkursie rysunkowym organizowanym przez Fundację PlasticsEurope Polska. W tym konkursie wyróżnienie przyznano również: Milenie Mikoś, Janowi Domka, Miłoszowi Kaczmarz i Antoniemu Wilk. Zwycięzcy otrzymali koszulki Plastka, wyróżnieni - komplet magnesów, a wszyscy uczestnicy - gumki i odblaski Plastka.

Prowadzony w polskich szkołach od 2011 roku projekt "Plastek i jego zaczarowane pudełko" doczekał się już 19 edycji konkursu plastycznego. W zimowej edycji szkoły brały udział wyjątkowo licznie. Nadesłane prace były bajecznie kolorowe i starannie wykonane, dlatego wybór zwycięzców nie należał do łatwych. Uczniowie, zwłaszcza młodsi,  wykazali się niezwykłą ekspresją przy przedstawianiu dramatycznych scen z bajki o królu i trzech córkach - bajki znajdującej się w książce "Plastek i jego zaczarowane pudełko".