PALMY WIELKANOCNE

18 marca 2021 r. w czwartek uczniowie klasy II wraz z księdzem proboszczem wykonali tradycyjne palmy. Według encyklopedii internetowej palma, czyli gałązka palmy lub wierzby bądź wiązanka żywych i suszonych roślin przygotowywana jest przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy i święcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Palmę wielkanocną tworzy się z trzciny, wierzby, ziół, kwiatów suszonych i sztucznych. Jest w niej bukszpan, jałowiec i kwiatki – żywe i sztuczne. W Wielką Sobotę palmy są palone, a popiół z nich jest używany w następnym roku, kiedy w środę popielcową ksiądz znaczy wiernym głowy popiołem.

Z niewielką pomocą nauczycieli dzieci stworzyły swoje własne palemki, które w niedzielę palmową będą mogły zabrać do kościoła.