KIERMASZ WIELKANOCNY

Wielkanoc - czas radości, nadziei i wspólnego świętowania, został w Zespole Szkół w Pawłosiowie uhonorowany wyjątkowym wydarzeniem - kiermaszem wielkanocnym. To niezwykłe spotkanie, które miało miejsce w sobotę 23 marca w szkolnym holu oraz w sali gimnastycznej, przyciągnęło uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli i mieszkańców, aby wspólnie celebrować kreatywność, tradycję i wspólnotę. Wśród zaproszonych gości była wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pawłosiów Pani Marta Szumińska, radny gminy Pawłosiów Pan Tadeusz Trubas oraz przewodniczący rady gminy pan Marian Maciałek. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani wicedyrektor Irena Mazurkiewicz.

Początek kiermaszu upłynął pod znakiem części artystycznej, będąc swoistym pięknem wiosny i tradycji. Przedszkolaki z uroczym uśmiechem na twarzy zaprezentowały piękny występ, podrygując radosnymi pląsami, które wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Ich taniec, pełen energii i entuzjazmu, wzbudził uśmiech na twarzach widzów, a także gromkie brawa widzów. Uczniowie klas 1-7 oraz nasi utalentowani soliści: Milena Pelc, Julia Wrzecionek, Lena Porczak, Antonina Bukowy, Emilia Baran oraz Michał Rechton przygotowali piosenki o wiośnie, sprawiając, że sala gimnastyczna rozbrzmiewała radosnymi dźwiękami i oklaskami zgromadzonych gości.

Kolejny punkt programu stał pod znakiem modowych inspiracji oraz nagród dla młodych talentów. Pokaz mody ekologicznej był niezwykłym wydarzeniem, gdzie przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas prezentowali stroje wykonane z materiałów ekologicznych, promując ideę zrównoważonej mody. Każda kreacja była nie tylko wyrazem kreatywności, ale również dbałości o środowisko naturalne. Po pokazie nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu ortograficznego i kaligraficznego, którzy zostali wyróżnieni za swoje wysiłki i osiągnięcia w dziedzinie języka polskiego.

Laureaci szkolnego konkursu ortograficznego w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego:

Kategoria klas 2-3 Mistrz: Izabela Maszlanka Wicemistrz: Antoni Maciąga

Kategoria klas 4-6 Mistrz: Maja Mitura Wicemistrz: Malwina Kłopot

Kategoria klas 7-8 Mistrz: Weronika Kacperczyk, Katarzyna Żyła Wicemistrz: Aleksandra Wróbel, Patryk Niemiec, Julia Wrzecionek

Laureaci etapu rejonowego VII Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego „Piórem i Pazurem”: Malwina Kłopot, Julia Wrzecionek, Karolina Maciąga, Maja Wikiera, Weronika Kacperczyk oraz Wiktoria Majkut. Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych młodych talentów i składamy wszystkim serdeczne gratulacje.

Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do stoisk wystawienniczych, gdzie bogactwo tradycji przejawiało się we wspaniałym rękodziele cudownych dekoracji świątecznych, zachwycając bogactwem barw, środków wyrazu i umiejętnościami rzemieślniczymi artystów. Można było zakupić piękne stroiki wielkanocne, ozdobne palmy, pieczone baranki oraz inne ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, które były efektem prac uczniów i nauczycieli. Atmosfera była nasycona zapachem świeżych kwiatów i wiosennych ziół, co dodatkowo wprowadzało w nastrój nadchodzących świąt.

Kiermasz wielkanocny w Zespole Szkół w Pawłosiowie był wyjątkowym wydarzeniem, które nie tylko celebrowało tradycję i kreatywność, ale także jednoczyło społeczność szkolną i lokalną w duchu wspólnego świętowania. To piękne spotkanie, które pozostawiło niezapomniane wrażenia i wzbudziło nadzieję na kolejne udane wydarzenia w przyszłości.