KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Kiermasze świąteczne to wspaniała inicjatywa integrująca środowiska lokalne. Również w naszej szkole w sobotę 16 grudnia został po raz kolejny zorganizowany kiermasz z inicjatywy Pani Dyrektor Bogumiły Fleszar oraz Rady Rodziców, który zaktywizował całą społeczność szkolną oraz był okazją do spotkań w gronie znajomych i okolicznych mieszkańców gminy Pawłosiów.

Wśród zaproszonych gości była wiceprzewodnicząca Rady Gminy Pawłosiów Pani Marta Szumińska, radny gminy Pawłosiów Pan Mateusz Trubas, rodzice, nauczyciele na czele z Dyrekcją szkoły, uczniowie, dziadkowie, członkowie rodzin związani ze szkołą, nasi dobroczyńcy, przyjaciele oraz chętni mieszkańcy.

W programie na wszystkich obecnych czekała moc atrakcji, w tym m.in. jasełka przygotowane przez młodszych uczniów, występ taneczny dzieci z oddziału przedszkolnego, koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów starszych klas, kiermasz wypieków oraz ozdób świątecznych, degustacja kawy, herbaty i słodkości w kafejce oraz rozstrzygnięcie konkursów szkolnych z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów.

Z inicjatywy Pani Dyrektor w naszej szkole został ogłoszony konkurs pod hasłem „Anioły są wśród nas”, a inspiracją była niedawna beatyfikacja rodziny Ulmów z Markowej. Konkurs obejmował dwie aktywności – plastyczną i literacką. W ramach konkursu plastycznego zaplanowano dwie kategorie: anioły – forma przestrzenna oraz portret rodziny Ulmów.

Konkurs literacki skierowany był do uczniów klas 4-8 i miał na celu zachęcanie utalentowanej młodzieży do pisania własnej twórczości, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów oraz uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego. Prace zawierały się w jednej z trzech kategorii: wiersz, esej lub prezentacja.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wspaniałych upominków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za odwiedzenie nas w sobotnie popołudnie i wsparcie naszej inicjatywy, a osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu za kreatywność i ogrom pracy.