Dzień Pluszowego Misia

We wtorek 27 listopada z całą społecznością szkolną obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem popularyzacji tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Na początku została odczytana bajka pt.: „Złotowłosa i trzy misie”. Wyświetlono również prezentację multimedialną dotyczącą historii pluszowego misia, z którą związane były zagadki oraz konkurs rozpoznawania misiów z ilustracji. Wszystkie poprawne odpowiedzi nagradzane były żelkowymi misiami.

Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną i tańców przy znanych piosenkach: „Jadą, jadą misie” oraz „Pokochaj Pluszowego Misia”. Każde dziecko wykonało także pracę plastyczną „Mój miś”. Pomysłowe wytwory dzieci zostały umieszczone na plakacie dekorującym korytarz szkolny.

Na pożegnanie wszyscy kosztowali miodek z chrupiącymi waflami.