DZIEŃ KASZTANA

3 października obchodzony jest dzień kasztana. Lubiąc nietypowe święta oraz dni tematyczne i tym razem nie obyło się bez naszego udziału. Kasztan to roślina z rodzaju bukowatych i obejmuje aż 8 gatunków. W Europie popularny jest kasztanowiec pospolity, którego owoce są jadalne tylko dla zwierząt. Przedszkolaki rozpoczęły od spaceru w poszukiwaniu owoców kasztanowca. Szukać nie trzeba było daleko, bo dzięki uprzejmemu Panu (którego serdecznie pozdrawiamy) w krótkim czasie udało się nazbierać mnóstwo brązowych kuleczek. Po powrocie do klasy nastąpiło kasztanowe szaleństwo: opisywanie, przeliczanie, układanie  według wzoru oraz własnego pomysłu, a także zabawy i ćwiczenia oddechowe. Gdyby nie koniec dnia, zabawy trwałyby jeszcze długo… Dzień był bardzo emocjonujący i pozytywny.