WYCIECZKA DO JAROSŁAWIA

W środę 22 marca 2023 roku uczniowie klas I –III brali udział w wycieczce edukacyjnej do Jarosławia. Najpierw odwiedzili Centrum Edukacji Kulturalnej znajdujące się w piwnicach ratusza. Tam na dzieci czekał fascynujący świat sztuki. Dzięki interaktywnym urządzeniom i aplikacjom multimedialnym uczniowie w bardzo ciekawy sposób poznawali najważniejszych zagadnienia związane z muzyką, malarstwem, rzeźbą i architekturą.

W laboratorium teatralnym uczniowie mogli się wcielić się w animatora teatru cieniowego lub aktora teatru lalkowego z wykorzystaniem pacynek czy marionetek, w pracowni origami wykonać papierowe zwierzątka, kwiaty czy inne przedmioty zaś w pracowni architektury wykonać z klocków makietę według własnego pomysłu. Odkrywanie wiedzy o sztuce połączone było ze wspaniałą zabawą i wzbudziło ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci i sprawiło, że wiele z nich postanowiło odwiedzić to miejsce jeszcze raz z rodzicami.

Drugim punktem programu wycieczki była Drukarnia Papirus. W jej progach powitał uczniów prezes firmy wydawniczej. Dzieci na miejscu zapoznały się z zawodem drukarza i introligatora. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda przygotowanie, druk i oprawa książek. Mogły pod opieką pracowników samodzielnie obsługiwać gilotynę do papieru. Szczególne zainteresowanie i emocje wśród dzieci wzbudziły nowoczesne maszyny, dzięki którym powstają ilustrowane strony do reklam, czasopism, książek czy kalendarzy. Na zakończenie czekała na wszystkich miła niespodzianka. Właściciel obdarował uczniów i nauczycieli pięknymi albumami o Jarosławiu, notesami oraz dużym zdjęciem grupowym, które zostało wykonane i wydrukowane na miejscu. Życzliwość, miła atmosfera, empatia właściciela i wszystkich pracowników sprawiła, że lekcja w drukarni nie tylko wzbogaciła wiedzę dzieci, ale była również niezapomnianą przygodą najmłodszych uczniów naszej szkoły.