DZIEŃ JEŻA

Dzień Jeża- to cykl zajęć mających na celu uświadomienie roli jeża w środowisku, co im zagraża i jak chronić  te  pożyteczne ssaki. Święto jeża przypada 10 listopada, jednak na naszej świetlicy obchodzone było w późniejszym terminie. Wówczas już jeże zwinięte w kłębuszek bezpiecznie spały w naszych ogrodach.  Na początek uczniowie wysłuchali informacji o tych ssakach, pokonując  labirynt pomogli im dotrzeć do ulubionego pokarmu. Następnie sprawdzili swoją wiedzę w konkursie o tych zwierzętach.  Najwięcej punktów zdobył Ksawery z klasy II . Niezwykłą pomysłowością wykazali się uczniowie tworząc  wspaniałe prace plastyczne wyeksponowane na gazetce . Jeże są  gatunkiem zagrożonym , dlatego tak ważne jest lepsze ich poznanie  i ochrona. W Pawłosiowie wiele dzieci spotyka jeże w letnie wieczory na swoich posesjach. Te zwierzęta są z nami, dlatego musimy wiedzieć jak je chronić i pomóc im przetrwać zimę w naszych ogrodach. Zachęcamy do pozostawienia  sterty  liści i gałęzi na zimę, żeby łatwo w niej znalazły schronienie i na wiosnę znów zagościły w naszym ogrodzie.