ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi  obchodzimy 22 kwietnia. Jest to największe święto ekologiczne obchodzone w  192 krajach. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło "Przywróć naszą Ziemię". Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Ekolodzy przekonują, że nawet w czasie pandemii warto zastanowić się nad środowiskiem a do globalnych zmian mogą przyczynić się drobne zmiany w naszych codziennych przyzwyczajeniach.

Dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły  się w szkolne obchody Święta Ziemi. Podczas zajęć szukały odpowiedzi na pytania  jak chronić Ziemię- nasz wspólny dom, jak pomóc naszej planecie by była czysta, piękna i zdrowa. Następnie każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną, w której zilustrował swoje działania dla Ziemi. Uczniowie z łatwością poradzili sobie z segregacją śmieci, przypomnieli znaczenie słowa ,,recycling” oraz uczyli się rozpoznawać produkty przyjazne dla Ziemi. Podsumowaniem zajęć świetlicowych i oddziału przedszkolnego było wykonanie plakatu z okazji Dnia Ziemi  i  przyozdobienie go pięknymi  kwiatami. Poprzez barwne  kwiaty dzieci wyraziły swoje najpiękniejsze  życzenia dla planety z okazji Jej Imienin.

Starsi uczniowie szkoły podstawowej również włączyli się w obchody Święta Ziemi poprzez lekcje tematyczne w ramach  biologii, przyrody , muzyki , plastyki, edukacji wczesnoszkolnej i godzin wychowawczych. Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w konkursie pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię". Zapraszamy do obejrzenia ich prac .

Wszystkie działania  podejmowane przez  nas  mają na celu  uświadamianie każdemu  obywatelowi jak ważne jest dbanie o naszą planetę  - NASZ WSPÓLNY DOM.