DZIEŃ DZIECKA

Czwartek 1 czerwca to data w kalendarzu oznaczająca świętowanie radości i troski o przyszłość naszych najmłodszych.

Wójt Gminy Pawłosiów Pan Mariusz Reń wraz z jednostkami organizacyjnymi, Dyrektorem Zespołu Szkół oraz Radą Rodziców przygotowali wyjątkową imprezę plenerową, która odbyła się w sercu naszej gminy. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło dzieci, rodziców i lokalną społeczność, oferując niezapomniane doświadczenia i mnóstwo radości dla naszych najmłodszych mieszkańców, przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół i Szkoły Filialnej.

Cały dzień był pełen barwnych atrakcji, które zapewniły dzieciom wiele zabawy i beztroskiej radości. Teren wokół gminy i szkoły zamienił się w prawdziwe królestwo dziecięcych marzeń, wypełnione kolorowymi dmuchanymi zamkami, interesującymi stoiskami i wieloma innymi atrakcjami. Dzieci mogły swobodnie biegać, skakać i wyrażać swoją energię, ciesząc się beztroskim duchem dzieciństwa.

Organizatorzy zadbali także o bogatą ofertę artystyczną. Na scenie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola oraz oddziału przedszkolnego z muzyczną niespodzianką, natomiast uczniowie klas 1-3 przygotowali występ teatralny i zaprezentowały widowiskową „Rzepkę”. Występy pełne talentu i pasji podbiły serca zarówno najmłodszych, jak i dorosłych widzów i zebrały mnóstwo oklasków.

Nie zabrakło również konkursów i zabaw przygotowanych przez pracowników Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych, które dostarczyły dzieciom mnóstwo emocji i radości. Były zabawy ruchowe, malowanie twarzy, konkursy plastyczne, różnorodne zajęcia artystyczne i wiele innych atrakcji, które rozbudziły kreatywność i zapał młodych uczestników.

W tym szczególnym dniu zwrócono też uwagę na dbałość o rozwój fizyczny i zdrową rywalizację rówieśniczą, dlatego na boisku szkolnym odbyły się emocjonujące rozgrywki sportowe. Natomiast strażacy z miejscowej jednostki OSP udostępnili do obejrzenia bojowy wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem. Szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudzał Kubuś Puchatek, który częstował wszystkich słodyczami, zachęcał do wspólnej zabawy i zapraszał do pamiątkowych zdjęć.

Gminny Dzień Dziecka w Pawłosiowie był prawdziwym świętem wspólnoty i troski o dobro najmłodszych mieszkańców. To wyjątkowe wydarzenie zapewniło dzieciom nie tylko niezapomniane chwile zabawy, ale także dało im poczucie bycia docenionymi i ważnymi dla nas wszystkich.

Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, władz gminy, rodziców i nauczycieli, Gminny Dzień Dziecka w Pawłosiowie stał się wydarzeniem, które buduje więzi, promuje aktywność społeczną i daje naszym dzieciom siłę do rozwoju i marzeń.

Święto to pokazuje, że w Pawłosiowie dzieci mają miejsce w sercach całej społeczności, a ich radość i przyszłość są najważniejszymi wartościami, na których opieramy nasze działania.