DZIEŃ DOBREJ WIADOMOŚCI

Dzień Dobrej Wiadomości został ustanowiony 8 września 2001 roku w Warszawie z inicjatywy środowiska artystyczno-literackiego Salonu 101 prowadzonego przez Małgorzatę Bocheńską. Głównym celem wydarzenia jest dążenie do zmieniania codzienności w bardziej przyjazną człowiekowi oraz kreowanie obrazu polskiego społeczeństwa jako ludzi życzliwych oraz twórczych.

Dzień Dobrej Wiadomości jest także okazją do pozytywnego nastawienia wobec otoczenia. Warto nie tylko w tym dniu, uśmiechać się i nieść pomoc potrzebującym. Czasami zwykłe miłe słowo może stać się początkiem zmian w życiu. Dobre wiadomości mają ogromną moc w sprawianiu radości, zwłaszcza w trudnych chwilach. Nic tak nie poprawi dnia, jak miła wiadomość od bliskich osób lub pozytywne rozwiązanie problemów. Dlatego tak ważne jest dzielenie się dobrymi wiadomościami z otoczeniem.

W naszej szkole z tej okazji powstała gazetka, którą obejrzeć można było na parterze. Na każdym piętrze umieszczone zostały kartki dobrych wiadomości do wyrwania, zabrania ze sobą lub przekazania. Ponadto  cała społeczność mogła spotkać przedszkolaków rozdających pozytywne emocje.   W sklepiku szkolnym umieszczona została skrzynia dobrych wiadomości, która po otwarciu ukazała stos pozytywnych zwrotów i notatek. Niektóre adresowane były do innych osób, inne zaś to pozytywne aspekty dnia dzisiejszego.

Niestety nie znalazł się śmiałek, który napisał wiersz i „Wielka księga dobrych wiadomości” nie powstała, ale kto wie, może następnym razem będzie lepiej…

Wszystkim dziękujemy za włączenie się do akcji i obdarowanie nas i innych uśmiechem.