DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września w Naszej świetlicy obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone po raz pierwszy przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłosiowie zorganizowała "Głośne Czytanie" dla uczniów uczęszczających do świetlicy w Zespole Szkół w Pawłosiowie. Tematem przewodnim były bajki z dawnych lat. Czytaliśmy książki pt. "Reksio Przyjaciel Najmłodszych" czy "Zagadki i Rebusy Bolka i Lolka." Na zakończenie spotkania dzieci w prezencie za czynny udział w zajęciach otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek i plany lekcji.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, pozwalają przeżywać wspaniałe emocje, a głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z dziećmi, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się w aktywny sposób w promowanie idei głośnego czytania.