GMINNE ŚWIĘTO PAMIĘCI

13 września 2020 r. w pawłosiowskim kościele pw. św. Piotra i Pawła odbyła się uroczysta msza św. w intencji lotników, którzy zginęli w bitwie powietrznej nad Pawłosiowem 11 września 1939 r. oraz wszystkich żołnierzy września, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny. Mszy św. przewodniczył ksiądz proboszcz Tadeusz Urban, a wzięli w niej udział: władze gminy na czele z Panem Wójtem Mariuszem Reń i Panią Sekretarz Joanną Tomaszewską, przedstawiciele społeczności szkolnej na czele z Panią Dyrektor Bogumiłą Fleszar wraz z pocztem sztandarowym oraz mieszkańcy Pawłosiowa. Po zakończonej Eucharystii, odśpiewaniu hymnu państwowego zostały złożone wieńce i znicze pod tablicami upamiętniającymi bohaterskich lotników i żołnierzy z okresu II wojny światowej.