Zespół Szkół w Pawłosiowie

ZAWODY SPORTOWE

Dnia 8.10.2015r. (czwartek) na stadionie w Pruchniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jarosławskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W imprezie wzięło udział 13 uczniów Zespołu Szkół w Pawłosiowie. Najlepszy wynik z pośród startujących uczniów naszej szkoły osiągnął Maciej Sikora zdobywając 4 miejsce w swojej kategorii zdobywając jednocześnie prawo startu w Finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej które zaplanowano przeprowadzić w Kolbuszowej. Wyniki pozostałych startujących było bardzo zadowalające co w dalszej perspektywie dobrze wróży naszym podopiecznym.

W dniu 27.10.2015 r. (wtorek) na Stadionie w Pruchniku odbyły się Finały Powiatowe Sztafetowych Biegów Przełajowych. Dla wszystkich kategorii obowiązywał dystans 8x800m. W imprezie wystartowało 27 uczniów Zespołu Szkół w Pawłosiowie. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej wystartowały dwie ekipy naszej szkoły. Drużyna dziewcząt zajęła 4 miejsce zaś chłopcy wywalczyli miejsce 5. W kategorii Gimnazjada, 8 miejsce zajęła drużyna chłopców Gimnazjum Zespołu Szkół w Pawłosiowie. Wielkie brawa za walkę i zaangażowanie wszystkim 27 zawodnikom naszej szkoły.

Po raz kolejny obiekty Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej gościły najlepszych biegaczy przełajowych w województwie. W 12 biegach rozgrywanych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady rywalizowało ok. 1000 biegaczy z 25 powiatów naszego województwa. Prawo reprezentowania Gminy Pawłosiów wywalczył w finale powiatowym uczeń naszej szkoły Maciej Sikora. Bieg w kategorii (chłopców klas V-VI ) szkół podstawowych rozgrywany był na dystansie 1000m. Spośród 91 startujących osób Maciek zajął 37 pozycję zdobywając tym samym 4 pkt. wliczane do współzawodnictwa sportowego szkół województwa podkarpackiego.