BEZPIECZNE WAKACJE

18 października 2016 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla laureatów etapu powiatowego konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2016”. Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Henryk Moskwa i Zbigniew Guzowski Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gratulowali autorom najlepszych prac pomysłu i wysokiego poziomu ich wykonania. Wpłynęło 356 prac z 32 szkół z terenu powiatu. Ilość nadesłanych w tym roku prac przerosła oczekiwania organizatorów.  Adresaci konkursu pokazali w swoich pracach, jak widzą bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. W różnych technikach plastycznych, autorzy prac ilustrowali czyhające na młodzież i dzieci zagrożenia. Wykonane prace często opatrzone były ciekawymi hasłami i przestrogami. W kategorii 10 - 12 lat I miejsce zdobyła Magdalena Małka, uczennica klasy VI, za pracę "Nie bądź leszczem - uważaj na kleszcze!". Nagrody dla laureatów konkursu i wyróżnionych w poszczególnych grupach wiekowych, ufundowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urząd Miasta Jarosławia i Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu. Najlepsze prace zostaną przesłane do komendy wojewódzkiej, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.