ŚWIĘTO SZKOŁY

14 czerwca 2016 r. znamienici goście oraz społeczność szkolna zgromadzili się, aby wspólnie uczcić Święto Szkoły. Uroczysty dzień rozpoczął się mszą św., którą odprawił ks. Dziekan Jan Jagustyn.

Następnie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor przywitała licznie przybyłych gości, wśrór których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, emerytowani pracownicy oraz Przyjaciele naszej szkoły. Życzenia, przekazane przez Pana Wójta Mariusza Reń, odczytała Pani Izabela Matwijów - Kierownik Zespołu Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół.

W dalszej części zaprezentowano osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2015/2016. Uzdolnieni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz wirtuozowskie. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny, w którym przypomniano sylwetkę patrona szkoły - Adama Mickiewicza. Szczególnie podobały się inscenizacje fragmentów "Świtezianki" oraz bajki "Przyjaciele". Nie zabrakło poloneza, którego do muzyki z filmu "Pan Tadeusz" zatańczył Zespół Pieśni i Tańca Pawłosiów.

Na zakończenie uczniowie udali się na spotkania integracyjne w klasach.