Powiatowy Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej

w Piłce Ręcznej

Dnia 10 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Jarosławiu odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej w ramach igrzysk młodzieży szkolnej dziewcząt.

Udział wzięło 5 drużyn z powiatu jarosławskiego:

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu

Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół w Pawłosiowie

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Pruchniku

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Makowisku

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Miękiszu Starym

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.

Dziewczyny z naszej szkoły pokazały swój potencjał i wygrały 3 mecze: z Jarosławiem 4:2, Miękiszem Starym 27:0 i Makowiskiem 10:2.

O ostatecznej pozycji zdecydowała rozgrywka z ubiegłorocznym mistrzem powiatu – Szkołą Podstawową z Pruchnika. Mecz był bardzo wyrównany i do ostatnich minut nie było wiadomo kto zwycięży. Chociaż emocje były duże, dziewczęta starannie realizowały założenia taktyczne. Dzielnie podjęły walkę i zademonstrowały swoje umiejętności. Mimo wszelkich starań musiałyśmy uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 3 bramkami (4:7), zajęłyśmy II miejsce w Powiecie Jarosławskim, co również jest bardzo dobrym wynikiem. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

Ostateczna klasyfikacja:

1. Pruchnik

2. Pawłosiów

3. Jarosław

4. Miękisz Stary

5. Makowisko

Dnia 21 grudnia 2015 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn z Powiatu Jarosławskiego:

Drużyna chłopców z Zespołu Szkół nr 5 w Jarosławiu

Drużyna chłopców z Zespołu Szkół w Pawłosiowie

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Pruchniku

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Korzenicy

Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek z Jarosławia

Opiekunem naszej reprezentacji chłopców w trakcie turnieju była Pani mgr Justyna Ciechuń. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.. Pierwszy mecz nasi chłopcy rozegrali z reprezentacją Szkoły nr 5 w Jarosławiu. Nasi podopieczni prezentując swoje umiejętności oraz wyuczone rozwiązania taktyczne wygrali 8:5.

W drugim spotkaniu nasza ekipa zmierzyła się z reprezentacją Szkoły Sióstr Niepokalanek. W tym meczu walka była bardzo zacięta i wyrównana, szczęśliwie dla nas 10 sekund przed zakończeniem spotkania Maciek Sikora zdobył 6 bramkę dla naszego zespołu i ostatecznie zremisowaliśmy 6:6. W kolejnym meczu z Pruchnikiem, pomimo wszelkich starań musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 1:7.

W sytuacji jaka zaistniała podczas zawodów (jeden mecz wygrany, jeden remis i jedna przegrana) przy bardzo wyrównanych wynikach pomiędzy pozostałymi drużynami o ostatecznej pozycji zadecydować miał mecz ze Szkołą z Korzenicy. Niestety zmęczenie naszych zawodników uniemożliwiło im zademonstrowania swoich atutów tak jak to miało miejsce w dwóch pierwszych meczach i ostatecznie przegraliśmy 4:7 zajmując IV miejsce w Powiecie Jarosławskim.

Dziękujemy chłopcom za podjęcie walki i godne reprezentowanie naszej szkoły. W uroczystym zakończeniu drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami.