POZORNIE WOLNI

Czy madrość twórców sprzed lat ma sens w dzisiejszym świecie?

24 listopada gimnazjaliści z klas: I, II i III udali się pod opieką swoich nauczycieli do MOK-u w Jarosławiu, gdzie obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „POZORNIE WOLNI” przygotowany przez Teatr ARTENES z Wrocławia.

Główną bohaterką spektaklu jest młoda dziewczyna, Olga, która właśnie przygotowuje się do startu w konkursie literackim. Pewnego wieczoru z ciągu nauki wyrywa ją niepokojące wydarzenie: kolega z sąsiedztwa o mało nie traci życia wskutek zażycia nieznanego specyfiku. Zakończenie spektaklu jest pozytywne, lecz zmuszające widza do pogłebionej refleksji. Obok poruszającej fabuły widzowie mieli okazję usłyszeć fragmenty wybranych utworów literackich, które w ustach bohaterów sztuki potwierdzają swój uniwersalizm i ponadczasowość.

Spektakl jest pretekstem do dyskusji: Czy madrość twórców sprzed lat ma sens w dzisiejszym świecie. Uczniowie podjęli ten temat na lekcjach języka polskiego i godzin z wychowawcą.