ORGANIZACJA

Liczniki

OSÓB

JESIENNY SKOK PO ZDROWIE

W okresie od 17 do 22 listopada 2011r. w Zespole Szkół w Pawłosiowie podjęto różnorodne działania związane z promocją zdrowia.

17 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzami - więcej. Pod wpływem tego spotkania powstały piękne prace plastyczne, zatytułowane: "Kolorowe ule i wesołe pszczółki".

W tym okresie zostały również zorganizowane konkursy: na hasło reklamujące zalety miodu oraz konkurs na jesiennego pawia wykonanego z owoców i warzyw. Odbyły się również rozgrywki sportowe w piłkę ręczną - dla gimnazjalistów oraz "dwa ognie" - dla uczniów szkoły podstawowej. W tych rozgrywkach zwycięskie klasy zdobyły wyjątkowe nagrody - skrzynki jabłek.

W dniu 23 listopada odbył się uroczysty apel podsumowujący te działania. Hasło całej imprezy brzmiało "Jesienny skok po zdrowie".

Licznie przybyłych gości powitała pani Dyrektor Beata Puchalska, cel i przebieg akcji przybliżyła pani Beata Ziemba - szkolny koordynator projektu Szkoły Promującej Zdrowie. Głos zabrała również pani Teresa Krasnowska - prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I - III przygotowali koncert piosenek, których tematem były: jesień oraz zdrowie. Następnie zwycięzcy konkursów i rozgrywek otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor. Wszyscy podziwiali również piękne prace dzieci - plastyczne oraz owocowo-warzywne jesienne pawie.

W tym dniu odbył się również kiermasz ciast i ozdób świątecznych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup paczek mikołajkowych dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Na zakończenie wspólnego świętowania uczniowie klasy IV zaprezentowali zaproszonym gościom przedstawienie "Dzielna Kasia".

Zespół Szkół w Pawłosiowie, Pawłosiów 87, 37-500 Jarosław

tel. 16 6219026, e-mail: pawlosiowszkola@wp.pl