HAPPENING

"Wyprawa - poprawa" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. Celem tegorocznej edycji kampanii było zwrócenie uwagi na rolę, jaką każdy może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Włączając się w tą kampanię uczniowie klasy I gimnazjum wzięli udział w happeningu "Okaż kulturę - chroń naturę". Młodzież przemaszerowała przez wieś z transparentami nawołującymi do dbania o środowisko naturalne oraz segregowania śmieci.

W dniu 18 września dzieci ze świetlicy szkolnej w ramach akcji Sprzątania Świata zbudowały " EKO ZAMEK". Został on wykonany z surowców wtórnych: kartonów, papierowych pudełek, plastikowych kubeczków i butelek - miał za zadanie ukazać możliwość wykorzystania niepotrzebnych już materiałów do innych celów (niż są przeznaczone) i dobrej zabawy, której nikomu nie zabrakło.