SŁODKA WYCIECZKA

5 października 2016 roku uczniowie klasy II szkoły podstawowej oraz oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami odwiedzili Fabrykę Ciastek w Jarosławiu. Podczas wycieczki poznali historię zakładu od ponad 80 lat produkującego różne słodkości. Mieli okazję dowiedzieć się z jakich produktów i w jaki sposób wypiekane są znane na całym świecie ciastka z Jarosławia. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach "Akademii Słodkości" podczas których pod okiem pracowników przygotowywały własne ciasteczka, które po upieczeniu mogły zdegustować. Niewątpliwie ogromną atrakcją pobytu był słodki poczęstunek w czasie którego dzieci smakowały różne ciastka produkowane w fabryce, które nie zawsze są dostępne na polskim rynku.  Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominki: ciasteczka,  maskotki „Lubisie” i kolorowe książeczki. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły, a wycieczkę na pewno będą „słodko” wspominać.