ROCZNICA CHRZTU POLSKI

Społeczność naszej szkoły włączyła się w obchodzone uroczyście w całej Polsce, obchody 1050 rocznicy chrztu księcia Polan Mieszka I, który odbył się w 966 roku.

22 kwietnia 2016 r. odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klasy IV. Czwartoklasiści przedstawili historię chrztu Polski "w pigułce". Zostały przypomniane legendy o początkach państwa polskiego - o Lechu, Popielu i Piaście Kołodzieju. Kolejna część widowiska wprowadziła widzów w czasy Mieszka I i księżniczki Dobrawy. Punktem kulminacyjnym był sam moment chrztu Mieszka I, którego udzielił biskup Jordan siedmiokrotnie polewając go olejem krzyżma. Spotkanie zakończył wiersz, zawierający refleksje związane z wydarzeniem sprzed 1050 lat - chrztem naszych praojców.