RAJD BIESZCZADY

Czworo uczniów klasy I gimnazjum: Julia Ziemba, Filip Misiąg, Piotr Sztucki i Łukasz Wyczarski reprezentowało naszą szkołę w Rajdzie Bieszczady, który odbył się w dniach 30 września - 2 października. Bazą dla uczestników rajdu było Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Górzance. Już w pierwszym dniu w Sanoku odbyły się zajęcia w skansenie. W drugim dniu wszyscy wyruszyli na trasę z Przełęczy Wyżne, szlak wiódł do Chatki Puchatka (1228 m), a następnie przez Osadzki Wierch (1253 m) i Przełęcz Orłowicza (10999 m) do Starego Sioła w Wetlinie. Była to trasa długa i męcząca, jednak wszyscy mieli satysfakcję z pokonania własnych słabości, niektórzy mieli siłę wziąć jeszcze udział w wieczornej dyskotece. W ostatnim dniu uczestnicy rajdu uczestniczyli w odpuście w Cerkwi w Łopience, a następnie pokonali trasę przez Łopiennik. Przed wyruszeniem w drogę powrotną dzieci i młodzież odwiedzili zagrodę żubrów w Mucznem. Bieszczady zachwyciły młodych turystów pięknem kolorowych liści i zmieniającym się krajobrazem.