BAKAŁARZ

„Bakałarz” to ogólnopolski  konkurs kaligraficzny skierowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. Po raz kolejny wzięli w nim udział uczniowie klas I - III naszej szkoły. Przez 5 kolejnych miesięcy (od października do lutego) wykonywali bardzo starannie  zadania konkursowe. Zostały one przesłane do organizatorów. Komisja spośród ok.600  nadesłanych  prac  wyłoniła 120  najstaranniejszych. Ich autorzy  zostali zaproszeni do udziału w finale. Wśród nich było 5 uczniów naszej szkoły. W finale, który odbył się w dniu 15 kwietnia 2016 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie wzięli udział:

Katarzyna Morąg i Zuzanna Kałamarz – kl. I a

Hubert Maziarek – kl. II a

Julia Pajda i Maja Kłopot – kl. III

Wprawdzie nie udało się im  zdobyć tytułu „Bakałarza”  , ale udział w finale jest już dużym osiągnięciem. Gratulujemy!

Finaliści mieli także okazję zwiedzić Bazylikę Bożego Miłosierdzia  oraz odbyć pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II.