ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada 2015 r. odbyły się Gminne Obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólne świętowanie rozpoczęła uroczysta msza święta odprawiona przez księdza prałata Jana Jagustyna w kościele pw. św. Piotra i Pawła. We mszy uczetniczyły liczne poczty sztandorowe.

Następnie w budynku Zespołu Szkół odbyła się część oficjalna. Zebranych gości powitała pani Dorota Tracz- dyrektor szkoły. Głos zabrał również współgospodarz uroczystości - Wójt Gminy Pawłosiów pan Mariusz Reń.

Program artystyczny przedstawili uczniowie Zespołu Szkół. W jego trakcie przypomnieli oni trudną drogę Polaków prowadzącą spod jarzma trzech zaborców do odzyskania niepodległości. Nie zabrakło recytacji utworów o treści patriotycznej, a całość uświetniła oprawa muzyczna.

W dalszej częśći obchodów Zespół Folklorystyczny Pawłosiowianie wystąpił z koncertem, na który złożyła się wiązanka pieśni patriotycznych.

Część artystyczną zakończył polonez, który zatańczyli młodzi artyści z Zespołu Pieśni i Tańca "Pawłosiów".